В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

За 14 років після першої скарги уряд столиці Індії Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії.

Письменницю переслідують через коментарі щодо Кашміру — спірного регіону між Індією та Пакистаном.

 

«Кашмір ніколи не був невіддільною частиною Індії. Це історичний факт. Навіть індійський уряд визнав це», — прокоментувала Рой ситуацію з регіоном на конференції в Делі, організованій Комітетом за звільнення політичних в’язнів, що відбулася у жовтні 2010 року.

 

У той період у Кашмірі тривали масове повстання проти Індії. Арундаті Рой прокоментувала його після загибелі десятків протестувальників під час демонстрацій за свободу.

 

«Зауваження Fheylfns Рой передбачувано викликали бурю протесту: багато критиків поставили під сумнів її лояльність до Індії, а федеральний уряд, який тоді очолювала партія Конгресу, погрожував арештувати її за звинуваченнями в заколоті. Високопоставлений міністр сказав, що, хоча Індія послуговується  свободою слова, “вона не може порушувати патріотичні почуття людей”», — повідомляють у BBC.

 

Після цієї заяви проти неї та іншого обвинуваченого викладача права з Кашміру Шоуката Хусейна, подали кримінальну справу, звинувативши їх та ще двох осіб у заколоті.

 

Після третього переобрання прем’єр-міністра Нарендра Моді на посаду Арундаті Рой знову звинуватили у заколоті. Верховний суд Індії у 2022 році призупинив дію закону про заколот колоніальної доби, за яким часто засуджували активістів та журналістів, але його можна обійти через закон про запобігання протиправній діяльності (UAPA).

 

Позивач проти Арундаті Рой з 2010 року, Сушил Пандіт, сказав: «Ті, хто сидів над цими справами і вирішив діяти зараз, повинні пояснити свої дії тепер. Має бути проведене розслідування, чому це було відкладено, і за цим має послідувати відповідальність».

 

Рішення поновити справу проти Рой викликало резонанс як серед індійських письменників, так і міжнародної спільноти.

 

Арундаті Рой – лавреатка Букерівської премії за індійський роман «Бог Дрібниць» та авторка численних публіцистичних статей на суспільно-політичну тематику. Її другий роман «Міністерство граничного щастя» вийшов у 2017 році й перекладений п’ятдесятьма мовами. Обидві книжки вийшли українською мовою в перекладі Андрія Маслюха у Видавництві Старого Лева.

 

Як повідомлялося, у межах проєкту «Люди з порожніх стільців» Читомо розповідало про індійських інтелектуалів та правозахисників, яких переслідує влада країни.

 

 

Джерело: BBC

Чільне фото: starylev.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"