В УІК розповіли, як стати розповсюджувачем за програмою «єКнига»

В УІК розповіли, як стати розповсюджувачем за програмою «єКнига»

Український інститут книги сформував орієнтовний механізм, за яким буде відбуватися залучення книгорозповсюджувачів до програми «єКнига». Відповідний документ опублікували на сайті інституту.

Так, в УІК зазначають, що інститут на своєму вебсайті розміщуватиме оголошення про формування Переліку розповсюджувачів Програми «єКнига», в якому зазначатимуться організаційні, технічні та інші умови участі, а сам перелік формуватиметься й буде затверджуватись УІК наказом.  

 

Для включення до Переліку розповсюджувачів Програми «єКнига» книгарня подає до УІК заяву, у строк, спосіб і за формою визначеними в оголошенні, а також свідоцтва про внесення до реєстру видавців, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і переліки місць продажу книжкових видань.

 

Повний пакет документів з заявою подається в паперові формі.

 

Серед вимог, які УІК висуває до книгорозповсюджувачів, що будуть готові працювати за програмою:

 

  • провадити господарську діяльність на території України відповідно до законодавства;
  •  бути включеним до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції; як розповсюджувач;
  • мати код категорії продавця, який встановлено банком-еквайром розповсюджувача видавничої продукції;
  • мати Merchant ID – унікальний ідентифікатор розповсюджувача видавничої продукції, виданий банком-еквайром;
  • бути зареєстрованим в автоматизованій інформаційно-аналітичній системі, що містить інформацію про книжкові видання, доступні на ринку України.

 

Окрім того, у документі можна знайти інформацію про формування каталогу “Книжки для ринку”, а також про звітування за програмою «єКнига».

 

Детально зі всією інформацією можна ознайомитись за посиланням.

 

Раніше повідомлялося, що президент України підписав законопроєкт 11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії для книгарень на оренду приміщень.

 

Завдяки закону громадяни України, які досягли 18-річного віку з 1 січня 2024 року, та один з батьків при народженні дитини (з припиненням воєнного стану) зможуть отримати книжкові сертифікати на суму 908,40 грн. Отримати такий сертифікат можна буде через Дію — програма «єКнига» — сертифікат діятиме протягом одного року,  а витратити їх можна буде лише на книжки українських видавців, які видані українською мовою в будь-якому форматі.

 

Як відомо, Верховна рада ухвалила цей закон наприкінці травня. Тоді співавторка законопроєкту Євгенія Кравчук повідомила, що необхідні гроші на втілення закону вже закладені в державний бюджет.

 

Оригінал статті на Suspilne: В УІК розповіли, як стати розповсюджувачем за програмою «єКнига»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"