В Україні російську Вікіпедію все ще використовують частіше

В Україні російську Вікіпедію все ще використовують частіше

У 2024 році російська Вікіпедія в Україні втратила 15 млн переглядів, проте її використовують частіше, ніж українську. Про це повідомив співзасновник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

 

У 2024 році кількість українців, які користуються російськими сторінками значно зменшилася порівняно з 2023 роком: 92 мільйони у 2023 та 77 мільйонів у 2024 році. Однак російську Вікіпедію все ще використовують частіше, ніж українську, — 45,03% та 39,185% відповідно. Частка англійської Вікіпедія в Україні виросла до 10,5 %.

 

 

Основне падіння відвідуваності російського сайту зафіксували саме у 2021 році, але зменшення тривало з 2016 року — з понад 60% до 45,8% у 2024 році.

 

Частка української Вікіпедії поступово зростала, досягнувши піку понад 39% у 2023 році. У 2024 році відвідуваність зменшилася на 0,6%, проте українська Вікіпедія зберегла 16-те місце у світі за популярністю, утримуючи цю позицію вже 4-й рік поспіль. 

 

Окрім того, за 2024 в українській Вікіпедії здійснили 1045 млн переглядів сторінок проти 1188 млн у 2023 — показник знизився на 12 %.

 

 

Однак число унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію, в грудні становило 18 524 028, а це на 12 % більше, ніж у грудні 2023. 67 млн або 79,1 % від загального числа переглядів української Вікіпедії здійснили з території України.

 

За словами Пероганича, ця статистика вказує на зростання інтересу користувачів до україномовного вмісту та втрату популярності російської Вікіпедії.

 

Також у ГО «Вікімедіа Україна» назвали найпопулярніші статті української Вікіпедії у 2024 році — сторінка про Тараса Шевченка посіла 7-ме місце з понад 611 тисячами відвідувань, а про Ірину Фаріон — 9 місце з майже 532 тисячами.

 

Нагадаємо, у 2023 році українська Вікіпедія посіла 14 місце у світі за кількістю статей — понад 1,3 мільйона.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні російську Вікіпедію все ще використовують частіше

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"