В Україні зросла популярність книжок на історичну тематику

В Україні зросла популярність книжок на історичну тематику

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну великі мережеві книгарні фіксують зростання цікавості до історичної нонфікшн-літератури.

Зростання цікавості до історичного наук-попу помітили у мережах Yakaboo, «Книгарні Є», «Книголенді» та Клубі Сімейного Дозвілля.

 

Як розповів директор компанії Євген Воловиченко, в Yakaboo продажі історичних видань зросли на 24% порівняно з 2020-2021 роками. Найбільше зацікавлення читачів зросло у 2022 році та в лютому 2023 року – на першу річницю початку нової фази російсько-української війни.

 

У «Книгарні Є» за останні два роки продажі історичної літератури зросли в десять разів, зазначає піар-менеджерка мережі Анна Могир. За її словами, у 2022-2023 роках продажі постійно зростали, а у 2024 стабілізувалися і тримаються на високому рівні.

У 2023 році продажі книги історика Сергія Плохія «Брама Європи» подвоїлися порівняно з 2022 роком, повідомила керівниця PR-відділу КСД Олена Кот.

 

Серед популярних видань:

 

  • «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія (хіт продажів у «Книголенді», Yakaboo, «Книгарні Є», КСД);
  • «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну» Володимира В’ятровича (хіт продажів у «Книголенді»);
  • «Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття» Ярослава Грицака (хіт продажів у Yakaboo);
  • «Подолати минуле. Глобальна історія України» Ярослава Грицака (хіт продажів у «Книголенді»);
  • «Бунт проти імперії: українські шістдесятники» Радомира Мокрика (хіт продажів у Yakaboo);
  • «Історія Європи. Український погляд» Віталія і Дмитра Капранових (хіт продажів у Yakaboo);
  • «Російсько-українська війна: повернення історії» Сергія Плохія (хіт продажів у КСД);
  • «Перемога або смерть. Український визвольний рух у 1939-1960 роках» Івана Патриляка (хіт продажів у КСД);
  • «Україна. Історія з грифом «Секретно» Володимира В’ятровича (хіт продажів у КСД);
  • «Sapiens: Людина розумна. Коротка історія людства» Ювала Ной Харарі (хіт продажів у «Книгарні Є»).

 

Як повідомлялося, раніше Читомо підготувало матеріал про внутрішню кухню історичної науково-популярної літератури, її стан та розвиток.

 

 

Джерело: Forbes

Чільна ілюстрація Олександра Карасьова для Forbes.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні зросла популярність книжок на історичну тематику

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"