Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Перемогу у 9-му конкурсі художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» здобула Маріанна Максимова з репортажем «Молитвами Нарциси». Про це йдеться на сторінці «Самовидця» у фейсбуці.

 

Друге місце посіла Олена Лівіцька з репортажем «Неля. НЕкохання». Третє – Оксана Расулова з репортажем «Палаюча пташка».

Репортажі оцінювали, формували десятку, а також роздавали спецвідзнаки Андрій Бондар, Олег Криштопа та Марія Титаренко. Курувала конкурс Марія Семенченко.

 

Тема цьогорічного конкурсу — «Коли ми кохаємо».

 

Членкиня журі «Самовидця», дослідниця нон-фікшн літератури письменниця Марія Титаренко підкреслила, що переможниці конкурсу Маріанні Максимовій у репортажі «Молитвами Нарциси» вдалося ідеально збалансувати  документальне і художнє.

 

«Бог живе у дорозі», – каже головна героїня репортажу, ромка на ім’я Нарциса. Я перефразую: відтепер Нарциса живе і буде жити у репортажі Маріанни Максимової. Незабутньому репортажі, від якого шкіра береться сиротами, а серце – шрамами. У ньому усього-то десять коротких реплік самої Нарциси (я порахувала), але тут вмістився увесь складний, трагічний і водночас дивовижно красивий і справжній світ Нарциси.

 

«Тепер у неї четверо дітей, стара винаймана хата із вибитими шибами, два шрами на шиї від побоїв усіх її чоловіків, СНІД та рак шийки матки», – пише авторка, але це тільки те, що на поверхні. Що вміє Маріанна, так це під поверхнею бачити усе різноманіття дна. Вона помічає найменші і найпромовистіші деталі, як-от: акуратну шеренгу поскладеного взуття від найменшого до найбільшого, довгі брунатні буси на цвяху, іскристу веселку від підвішених до лампи на стелі CD-дисків чи бутлі з водою, по яку син Нарциси іде один кілометр до найближчої криниці.

 

У репортажі ідеально збалансовано документальне і художнє. Тут маємо і соковиту мову зі звукописом, і кінематографізм, і сенсибельність, і ритм, і дихання тексту. А найважливіше –утілену у слові героїню, живу, виразну, динамічну (а не як на фото у паспорті). Яка курить, молиться, коле сама собі уколи від болю двічі на день, а ще уперше бачить своїх дітей на зробленій авторкою світлині – і радіє, як мала дитина», – зазначила Марія Титаренко.

 

Переможці отримають винагороди: І місце — 10 000 гривень, ІІ місце — 7 000 гривень, ІІІ місце — 5 000 гривень. Усі 14 репортажів вийдуть окремою збіркою у видавництві «Темпора».

 

Раніше журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» назвало десятку цьогорічних фіналістів.

 

Минулого року перемогу в конкурсі здобула журналістка Світлана Ославська з репортажем «На муку».

Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо-2024 оголосила переможців

Назвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка

У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…

30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС

На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»

Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар

Смачненько: 8 нових книжок для дітей про українську культуру 

На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн

«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
 
Ілюстрована

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"