Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»
Перемогу у 9-му конкурсі художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» здобула Маріанна Максимова з репортажем «Молитвами Нарциси». Про це йдеться на сторінці «Самовидця» у фейсбуці.
Друге місце посіла Олена Лівіцька з репортажем «Неля. НЕкохання». Третє – Оксана Расулова з репортажем «Палаюча пташка».
Репортажі оцінювали, формували десятку, а також роздавали спецвідзнаки Андрій Бондар, Олег Криштопа та Марія Титаренко. Курувала конкурс Марія Семенченко.
Тема цьогорічного конкурсу — «Коли ми кохаємо».
Членкиня журі «Самовидця», дослідниця нон-фікшн літератури письменниця Марія Титаренко підкреслила, що переможниці конкурсу Маріанні Максимовій у репортажі «Молитвами Нарциси» вдалося ідеально збалансувати документальне і художнє.
«Бог живе у дорозі», – каже головна героїня репортажу, ромка на ім’я Нарциса. Я перефразую: відтепер Нарциса живе і буде жити у репортажі Маріанни Максимової. Незабутньому репортажі, від якого шкіра береться сиротами, а серце – шрамами. У ньому усього-то десять коротких реплік самої Нарциси (я порахувала), але тут вмістився увесь складний, трагічний і водночас дивовижно красивий і справжній світ Нарциси.
«Тепер у неї четверо дітей, стара винаймана хата із вибитими шибами, два шрами на шиї від побоїв усіх її чоловіків, СНІД та рак шийки матки», – пише авторка, але це тільки те, що на поверхні. Що вміє Маріанна, так це під поверхнею бачити усе різноманіття дна. Вона помічає найменші і найпромовистіші деталі, як-от: акуратну шеренгу поскладеного взуття від найменшого до найбільшого, довгі брунатні буси на цвяху, іскристу веселку від підвішених до лампи на стелі CD-дисків чи бутлі з водою, по яку син Нарциси іде один кілометр до найближчої криниці.
У репортажі ідеально збалансовано документальне і художнє. Тут маємо і соковиту мову зі звукописом, і кінематографізм, і сенсибельність, і ритм, і дихання тексту. А найважливіше –утілену у слові героїню, живу, виразну, динамічну (а не як на фото у паспорті). Яка курить, молиться, коле сама собі уколи від болю двічі на день, а ще уперше бачить своїх дітей на зробленій авторкою світлині – і радіє, як мала дитина», – зазначила Марія Титаренко.
Переможці отримають винагороди: І місце — 10 000 гривень, ІІ місце — 7 000 гривень, ІІІ місце — 5 000 гривень. Усі 14 репортажів вийдуть окремою збіркою у видавництві «Темпора».
Раніше журі конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» назвало десятку цьогорічних фіналістів.
Минулого року перемогу в конкурсі здобула журналістка Світлана Ославська з репортажем «На муку».
Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможці 9-го конкурсу художнього репортажу «Самовидець»
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.