Вчені відновили генеалогічне дерево Леонардо да Вінчі
У майбутньому дослідники хочуть отримати ДНК художника і вивчити його особистість.
Вчені з Італії знайшли предків і нащадків великого художника і вченого Леонардо да Вінчі по чоловічій лінії, аж до нинішнього, 21 покоління. Надалі дослідники хочуть отримати ДНК художника, а також вивчити його особистість і підтвердити справжність творів, повідомляє «Naked science».
Да Вінчі був позашлюбним сином нотаріуса П’єро і селянки Катерини. Офіційно він ніколи не був одружений, не мав стосунків і дітей. Але у художника було 22 зведених брата, завдяки чому нащадки да Вінчі можуть жити досі.
Тепер же Алессандро Веццозі та Аньезе Сабато представили результати дослідження, яке охопило 700 років. Воно показує спадкоємність прямої чоловічої лінії від батька до сина в родині да Вінчі, починаючи з діда й закінчуючи 14 живими нащадками через 21 покоління.
П’ять гілок сходять до батька Леонардо (п’яте покоління, (1427-1504)) і зведеного брата Доменіко (шосте покоління). Починаючи з 15-го покоління дані збирали вже більш ніж по 225 людях, інформацію брали з історичних документів у державних і приватних архівах, а також із прямих звітів, наданих нащадками, що вижили, які співпрацювали з вченими.
Кілька років тому вченим удалося встановити особи 35 живих родичів Леонардо, зокрема, по жіночій лінії. В основному це було непрямі нащадки. Серед них, наприклад, володар премії «Еммі» Франко Дзеффіреллі, який помер в 2019 році. Сучасні нащадки да Вінчі живуть по всій Італії, найстаршому з них 85 років, а наймолодший народився в 2020 році.
Дослідникам вдалося простежити за Y-хромосомою, яку батьки передають синам: вона залишалася майже незмінною протягом 25 поколінь. У найближчі місяці геном нащадків збираються проаналізувати за допомогою порівняння Y-хромосоми з ДНК предків у давніх і сучасних похованнях. У результаті вчені хочуть реалізувати проєкт із дослідження ДНК самого Леонардо да Вінчі.
Такі дослідження важливі, оскільки на даний момент особистість художника все ще оповита таємницею. Після підтвердження ДНК да Вінчі можна буде дізнатися про походження батьків майстра, чим він харчувався, чи був шульгою, чи страждав від захворювань тощо.
Відновити ДНК художника дуже складно, оскільки на даний момент точне місце його поховання невідоме. Його поховали в церкві Святого Флорентина в 1519 році. За часів революції XVIII століття церкву знесли. У 1863 році письменник і літературний критик Арсен Уссе, який займався інспекцією провінційних музеїв Франції, отримав дозвіл на розкопки цього місця. Він знайшов останки з бронзовим перснем на одному пальці, світлим волоссям і фрагментами каменю з написами, які, як уважається, утворювали слова «Леонардо да Вінчі». На срібному щиті, знайденому поруч із кістками, був зображений безбородий Франциск I — король Франції з 1 січня 1515 року, в роки життя да Вінчі.
У 1874 році тіло перепоховали в каплиці Сен-Юбер, на табличках, що супроводжують поховання, французькою та італійською написано, що це «передбачувані останки» да Вінчі. Пізніше стало відомо, що Уссе зберіг для себе пасмо волосся і перстень. А в 1925 році його правнук продав реліквії американському колекціонерові Гарольду К. Шіглі.
У 1980 роках останки купив інший колекціонер із США. Саме він зв’язався з вченими в 2016 році після того, як вони опублікували перші результати дослідження нащадків да Вінчі.
Оригінал статті на НСПУ: Вчені відновили генеалогічне дерево Леонардо да Вінчі
Блог
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщиниУ Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою
Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч
Укрзалізниця прибрала з квитків російську мовуЗ проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі
Світло, яке повертається(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.
Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.