Висвітлення смерті Флойда, пандемії й боротьби з нею. Хто і за що отримав Пулітцерівську премію-2021
Журі Пулітцерівської премії-2021 оголосило переможців, відзначивши нагородою у номінації “Особлива згадка” 18-річну Дарнеллу Фрейзер, яка зафільмувала момент смерті афроамериканця Джорджа Флойда у травні 2020 року.
Як ідеться на офіційному сайті премії, Фрейзер перемогла за “сміливий запис вбивства Джорджа Флойда, відео, яке спровокувало протести проти жорстокості поліції по всьому світу, підкресливши вирішальну роль громадян у пошуках правди й справедливості журналістами”. Номінацією “Особлива згадка” відзначають людей, досягнення яких не підходять під інші номінації премії.
Читайте також: У США пройшли акції до річниці вбивства Джорджа Флойда. Як це було
Переможці у категорії “Журналістика”
У категорії “За видатне подання сенсаційного матеріалу” перемогло видання з Міннеаполіса Star Tribune, яке відзначили за “невідкладне, авторитетне і детальне висвітлення смерті Флойда від рук поліції у Міннеаполісі й відгуки, що пішли за цим”.
У номінації “Новинна фотографія” перемогли світлини Associated Press за колекцію фотографій з різних міст США, в яких відображена реакція країни на смерть Флойда. Водночас у номінації “Художня фотографія” також переміг журналіст з Associated Press Еміліо Моренатті за “пронизливу серію фотографій, які переносять глядачів у життя літніх людей в Іспанії, що борються під час пандемії COVID-19”.
Своєю чергою, видання New York Times отримало премію у категорії “За служіння суспільству” за “сміливе, далекоглядне й широке висвітлення пандемії коронавірусу, яке виявило расову та економічну нерівність, невдачі уряду в США і за їх межами й заповнило вакуум даних, який допоміг місцевим органам влади, постачальникам медичних послуг, підприємствам і окремим особам краще підготуватися і захистити себе”. New York Times відреагувало на перемогу, зазначивши, що нагороду розділить багато відділів газети.
Американський сайт BuzzFeed News виграв свій перший Пулітцерівський репортаж у категорії “Міжнародних репортажів” за серію розслідувань, присвячених інтернуванню уйгурів у Китаї, переважно мусульманської меншини.
Читайте також: Китай штучно намагається зменшити щільність проживання уйгурів — звіт
Пулітцерівська премія у галузі “Національна звітність” була присуджена The Marshall Project, AL.com, IndyStar і Invisible Institute за спільне річне розслідування підрозділів “К-9” і збитків, які поліцейські собаки завдають американцям, зокрема безвинним громадянам і офіцерам поліції. Розслідування спонукало до численних реформ у масштабах штатів.
У номінації “Критика” нагороду здобув Веслі Морріс із The New York Times за “невблаганно актуальну і глибоко зацікавлену критику на перетині раси й культури в Америці, написану в незвичайному стилі, поперемінно грайливому і глибокому”, а Майкл Вільямс із Richmond Times-Dispatch переміг у категорії “Публіцистика” за публікацію про “хворобливий і складний процес демонтажу міських пам’ятників”, які були поставлені ідеологам расизму і “переваги білошкірих”.
Переможці у категорії “Книги, драма, музика”
Художня література
“Нічний вартовий” (The Night Watchman), Луїз Ердріч
“Величний поліфонічний роман про зусилля громади зупинити запропоноване переміщення та ліквідацію кількох корінних американських племен у 1950-х роках, зроблений зі спритністю та фантазією”.
“Драма”
“Король гарячого крила” (The Hot Wing King), Каторі Холл
“Смішний, глибокий, чутливий розгляд питання мужності чорношкірих та його сприйняття через досвід любовної гей-пари та їхньої великої родини під час того, як вони готуються до кулінарних змагань”.
“Історія”
Серія “Золоті арки в Чорній Америці” (Franchise: The Golden Arches in Black America), Марсія Шатлен
“Розповідь про складну роль індустрії швидкого харчування в афроамериканських громадах, портрет раси та капіталізму, який віртуозно ілюструє, як боротьба за громадянські права перепліталася з долею чорношкірих підприємств”.
“Біографія”
“Мертві виникають: життя Малкольма Ікс” (The Dead Are Arising: The Life of Malcolm X) покійний Лес Пейн і Тамара Пейн.
“Потужна і викривальна розповідь про борця за громадянські права, яка побудована з інтерв’ю, що дають уявлення про характер, переконання та сили, які сформували головного героя книги”.
“Поезія”
“Постколоніальна поема про кохання” (Postcolonial Love Poem), Наталі Діас
“Збірка ніжних, несамовитих і зухвалих віршів, які досліджують, що означає кохати і бути коханим в Америці, яка переживає конфлікт”.
“Документалістика”
“Брехня Вілмінгтона: вбивчий переворот 1898 року та піднесення верховенства білих” (Wilmington’s Lie: The Murderous Coup of 1898 and the Rise of White Supremacy), Девід Цуккіно
“Розповідь, що захоплює про повалення обраного уряду у місті Північна Кароліна, де більшість були – афроамериканці, після Реконструкції (період в історії США після закінчення Громадянської війни, – авт.), яка демонструє склад влади, яка охоплює расу, клас та стать”.
“Музика”
“Великий крок” (Stride), Таня Леон
“Музична подорож, що наповнена сюрпризами, з потужними мідними та ритмічними мотивами, які поєднують традиції чорної музики з США та Карибського басейну в західній оркестровій тканині”.
Що відомо
- Пулітцерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики й театру в США, заснована видавцем “жовтої преси” Джозефом Пулітцером. З 2017 року розмір премії зріс до 15 тисяч доларів.
- Лауреаткою Нобелівської премії з літератури у 2020 році стала американська поетеса Луїза Глюк “за її безпомилковий поетичний голос, який суворою красою робить індивідуальне існування універсальним”.
Оригінал статті на Читомо: Висвітлення смерті Флойда, пандемії й боротьби з нею. Хто і за що отримав Пулітцерівську премію-2021
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.