Вийшов документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє»

Вийшов документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє»

На міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» СтратКом ЗСУ презентував документальний фільм «Спротив та Єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє».

Стрічка аналізує важливість літератури в контексті гібридної війни, підкреслюючи роль письменників у формуванні національної свідомості та культурної опори країни.

 

Серед експертів, які долучилися до зйомок у відео: Володимир Єрмоленко, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Олександр Михед, Ірина Цілик, Артем Чех.

 

«Це літописці, які здатні зафіксувати акти геноциду, воєнні злочини, скоєні окупаційними російськими військами. Це один із засобів, якими ми можемо передати знання цивільній аудиторії, а також нашим міжнародним партнерам, які, можливо, через історії такі зможуть глибше зрозуміти, чим насправді є широкомасштабне вторгнення. З іншого боку — це інструмент для передачі знань наступним поколінням українців і тим, хто зараз змалечку змушений ховатися від повітряних тривог, на чиє дитинство це все впливає», — зазначили у СтратКом ЗСУ.

 

У фільмі письменники розповідають:

  • як широкомасштабне вторгнення вплинуло на літературу;
  • як українська культура протистоїть гібридній зброї агресора;
  • як література розповідає світу про ситуацію в Україні;
  • як формування покоління переможців може стати підґрунтям для побудови країни майбутнього.

 

 

У презентації на Книжковому Арсеналі взяли участь:

  • представники СтратКому ЗСУ;
  • полковник Артемій Катков — керівник проєкту, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Управління стратегічних комунікацій ГШ ЗСУ;
  • капітан Олег Шпак — автор ідеї проєкту, офіцер відділу Управління стратегічних комунікацій ГШ ЗСУ;
  • Артем Чех — письменник, автор понад п’ятнадцяти прозових і нонфікшн книжок;
  • Олександр Михед — письменник, автор десяти прозових і нонфікшн книжок.

 

Документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє» є другим фільмом у серії «Спротив та єдність», започаткованій СтратКомом ЗСУ з метою аналізу гібридних проявів агресії росії проти України протягом російсько-української війни з 2014-го року, відновленої Незалежності України з 1991 року та історії останніх століть.

 

Як повідомлялося, минулого року на стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Також можна подивитися фільм про Івана Дзюбу.

 

Зображення: YouTube

Джерело: АрміяInform

Оригінал статті на Suspilne: Вийшов документальний фільм «Спротив та єдність. Письменники пояснюють, як не втратити майбутнє»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"