Видавництво HarperCollins дозволить навчати моделі ШІ на своїх книжках

Видавництво HarperCollins дозволить навчати моделі ШІ на своїх книжках

Одне з найбільших видавництв світу HarperCollins дозволить технологічній компанії-розробниці моделей штучного інтелекту навчати моделі ШІ на текстах деяких видань. Про це йдеться в заяві видавництва, надісланій британському медіа The Guardian.

Навчати ШІ-моделі дозволять за умови згоди автора чи авторки книжки. Тренувати ШІ мають на нонфікшн-текстах.

 

Підставою для оприлюднення заяви став пост американського дитячого письменника Деніела Кібблсміта про те, що йому запропонували $2500 за дозвіл використати одну з його книжок для навчання ШІ-моделей. В листі від літагенства, що просувало оду з його книжок, зазначено, що тексти використовуватимуть впродовж 3 років, «з певним захистом щодо авторства та обмежень на дослівне використання в кожній відповіді ШІ».

 

Abominable.

[image or embed]

— Daniel Kibblesmith (@kibblesmith.com) 15 листопада 2024 р. о 21:36

 

Кібблсміт  від пропозиції відмовився. Він закликав людей «спрямовувати будь-яке обурення на неймовірно здійсненну акцію — купувати фізичні книжки живих авторів у місцевих книгарнях».

 

«Частково наша роль полягає в тому, щоб надати авторам можливість висловити свою позицію, одночасно захищаючи базову цінність їхніх творів і наші спільні джерела доходу й роялті. Ця угода, враховуючи її обмежену сферу дії й чіткі обмеження щодо випуску моделей [ШІ], які поважають авторське право, дозволяє цього досягнути», — ідеться в заяві видавництва.

 

Як зауважують в The Guardian, хоча HarperCollins запевняє, що угода стосуватиметься нонфікшн видань, книжка Santa’s Husband, з приводу якої звернулися до Кібблсміта, — дитяче художнє видання.

 

HarperCollins — одна з найбільших видавничих компаній у світі, входить у «велику п’ятірку» англомовних видавництв поряд з Hachette, Holtzbrinck/Macmillan, Penguin Random House та Simon & Schuster. Має видавничі підрозділи у 18 країнах, у тому числі у США, Канаді, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії та Індії.

 

Як повідомлялося, у липні 2023 року понад 9000 письменників підписали відкритий лист, адресований керівництву компаній OpenAI, Meta й Microsoft з вимогою добропорядного користування авторськими творами при використанні штучного інтелекту. Серед підписантів Маргарет Етвуд, Нора Робертс, Ден Браун, Джеймс Паттерсон, Сюзанна Коллінз, Селесте Інґ, Лі Мін-Джин, Ендрю Соломон та інші.

 

У 2024 році компанія Meta збиралася купити видавництво Simon & Schuster для тренування ШІ.

 

 

Чільне зображення: Chermayeff & Geismar & Haviv

Оригінал статті на Suspilne: Видавництво HarperCollins дозволить навчати моделі ШІ на своїх книжках

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Стан здоров’я ув’язненого росією журналіста Амета Сулейманова погіршується

Тяжкохворий громадянський журналіст Амет Сулейманов, незаконно засуджений рф до 12 років ув’язнення, повідомив про значне погіршення стану здоров’я. Про це заявила його дружина Ліля Люм

Відбулася презентація монографії Надії Гаврилюк «Бачить далі, аніж зір: поезія Павла…

21 листопада в Національному музеї літератури України відбулася презентація монографії Надії Гаврилюк «Бачить далі, аніж зір: поезія Павла Мовчана».
Подію організували видавництво «Ярославів Вал» і Націо

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Гроші, як і перегній, не приносять користі, доки їх не розкидають. Поради від Френсіса Бейкона

У львівському видавництві «Контур» вперше виходить українською мовою збірка Френсіса Бейкона «Есеї або поради, громадянські та моральні», у перекладі Ігоря та Ірини Карівців. Також Ігор

У Криму зникла очільниця дитячого кримськотатарського журналу «Арманчыкъ» Едіє Муслімова

У тимчасово окупованому росією Криму зникла головна редакторка дитячого кримськотатарського журналу «Арманчыкъ» Едіє Муслімова. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації «Кримсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"