Букерівська премія-2024 оголосила довгий список

Букерівська премія-2024 оголосила довгий список

Букерівська премія оголосила довгий список творів, що претендують на нагороду у 2024 році. Про це повідомили на сайті премії.

До переліку традиційно увійшло 13 книжок:

 

  • Wild Houses («Дикі будинки»), Колін Баррет;
  • Headshot («Постріл в голову»), Рита Буллвінкель;
  • James («Джеймс»), Персіваль Еверетт;
  • Orbital («Орбітальний»), Саманта Харві;
  • Creation Lake («Озеро створення»), Рейчел Кушнер;
  • My Friends («Мої друзі»), Хішам Матар;
  • This Strange Eventful History («Ця дивна історія, багата на події»), Клер Мессуд;
  • Held («Утримано»), Енн Майклз;
  • Wandering Stars («Мандрівні зірки»), Томмі Оранж;
  • Enlightenment («Просвітництво»), Сара Перрі;
  • Playground («Дитячий майданчик»), Річард Паверс;
  • The Safekeep («Охоронець»), Яель ван дер Вуден;
  • Stone Yard Devotional («Кам’яний двір»), Шарлотта Вуд.

 

 

«Від міжнародних бестселерів до ще невідкритих скарбів, книжки-номінанти об’єднує те, що — на відміну від половини минулорічного шортлиста — жодна з них не написана автором на ім’я Пол», — жартують на сайті премії. Три книжки в лонглисті є дебютними романами, 2 з авторів вже були номіновані на Букерівську премію раніше, а вигнання, переміщення, ідентичність і приналежність до групи є однією з провідних тем кількох обраних журі книжок.

 

«До списку увійшли page-turner книжки з чорним гумором, епопеї про декілька поколінь та роздуми про біль вигнання, а також кримінальний детектив, шпигунський трилер, безкомпромісна розповідь про дівочий бокс та переосмислення класики XIX-го сторіччя», — розповіли на сайті пр

 

Книжка «Орбітальний» Саманти Гарві, яка розповідає про команду астронавтів на борту Міжнародної космічної станції, є найкоротшим видання в довгому списку 2024 року, маючи 136 сторінок. «Мої друзі» Хішама Матара — найдовша книжка цьогорічного списку, вона має 456 сторінок.

 

Серед 13 номінованих авторів 6 — із США.

 

Більше цікавих фактів про номіновані книжки за посиланням.

 

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Booker Prizes (@thebookerprizes)

 

 

Короткий список із 6 видань оприлюднять у вересні. Переможця Букерівської премії 2024 року назвуть у листопаді.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великій Британії чи Ірландії.

 

Як відомо, у 2023 році Букерівську премію отримав ірландський письменник Пол Лінч.

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка премії

Оригінал статті на Suspilne: Букерівська премія-2024 оголосила довгий список

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"