Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Консорціум британських бібліотек і літературних музеїв пообіцяв зібрати ₤15 млн (близько 567 млн грн), щоб викупити в аукціонного дому Sotheby’s приватну Гонресфілдську бібліотеку – про це повідомляють The Guardian і The New York Times.

Гонресфілдська бібліотека складається з рідкісних рукописів Роберта Бернса, Вальтер Скотта, сестер Бронте та інших письменників, щоб не дати розпродати її окремо приватним колекціонерам, зокрема закордонним.

Представники Sotheby’s вже погодилися відкласти давно розрекламовані торги, призначені на липень

Новий консорціум отримав назву “Друзі національних бібліотек” (Friends of National Libraries, FNL). До нього увійшли чотири великі інституції: Британська бібліотека, Національна бібліотека Шотландії, Бодліанська бібліотека Оксфордського університету, Бібліотека Бразертона Лідського університету; і чотири скромніші – будинки-музеї, присвячені пам’яті Вальтера Скотта, Джейн Остін, сестер Бронте і Роберта Бернса.

Представники FNL вже звернулися до приватних філантропів і громадських організацій з проханням допомогти зібрати кошти.

Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Крім того, запущена краудфандингова кампанія, мета якої зібрати ₤100 тис. (близько 3 млн 780 тис. грн). За кілька днів, що минули з початку кампанії, вдалося зібрати понад чверть необхідної суми – збір коштів триватиме ще пів року.

Збірка віршів Емілі Бронте попередньо оцінюють у ₤ 800 тис. – ₤ 1,2 млн; перші видання “Грозового перевалу” і роману Енн Бронте “Агнес Грей” – у ₤ 200-300 тис; книга Томаса Б’юїка – у ₤ 30-50 тис. Рукописи “Роб Роя” Скотта і “Записні книжки” Бернса не мають навіть приблизної оцінки.

Якщо FNL вдасться зібрати необхідну суму і викупити усю колекцію, то надалі планується розосередити її по культурним інституціям Великобританії, де зберігається літературна спадщина того чи іншого письменника або поета.

Гонресфілдська бібліотека (Honresfield Library) – приватне зібрання, що містить понад 500 рукописів, першодруків і листів ряду британських авторів.

Оригінал статті на Читомо: Британські бібліотеки пообіцяли врятувати унікальні рукописи від розпродажу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо-2024 оголосила переможців

Назвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка

У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…

30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС

На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»

Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар

Смачненько: 8 нових книжок для дітей про українську культуру 

На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн

«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
 
Ілюстрована

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"