«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року
Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована книжка 2024 року:
- «І ніякі це не вигадки» Грасі Олійко (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»)
- «Жозефіна Горішок. Білочка-детективка» Катерини Лазірко (видавництво «Чорні вівці»)
Поетична книжка року:
- «І це називається літо» Галини Кирпи (Видавництво Старого Лева)
«Неймовірно, скільки див трапляється влітку! Дощ у синьому капелюсі ходить горами й долами, босоноге дощеня вчиться танцювати й радіти, вітер кольору неба грає чарівну мелодію на сопілці, навіть жар-птиці виблискують серед зірок. Коники, джмелі і бабки святкують іменини кульбабок, а Кріт вибирається о літяній порі поглянути на білий світ. Адже все в ньому — таке красиве і таємниче», — йдеться в анотації до книжки.
Художня проза для молодшого шкільного віку:
- «Чудернацька карпатська історія» Василя Карпʼюка (видавництво «Дискурсус»)
«Мольфар Коценєк — добрий чарівник, що захищає спокій Карпат і дружить із бурим ведмедем Ведмедюком. Одного дня Коценєк отримує листа з минулого і все його життя стає з ніг на голову. Яку таємницю береже старий мольфар, чому «зіпсувалася» зима? Чи з’явиться в мольфара учень та до чого тут дракони?» — йдеться в анотації.
- «Як заробити на канікулах» Олени Скуловатової (видавництво «Чорні вівці»)
«Русі скоро одинадцять. Вона мріє про новий телефон і святкову вечірку на лайнері. Але татова кав’ярня на межі банкрутства. Разом з друзями дівчинка намагається заробити гроші на мрії. Вони знаходять підробітки, випускають газету, засновують фонд, ведуть влог та інвестують у кав’ярню. Русі вдається накопичити потрібну суму, але її бажання змінюються», — йдеться в анотації до книжки.
- «Пірнути в київське море» Інни Данилюк (Видавництво Старого Лева)
«Літні канікули на Київському морі, заняття в школі вітрильного спорту, мрії про навколосвітню подорож на яхті — такими були щасливі будні Устима. Та одного дня в його життя увірвалася таємнича сила й заходилася все руйнувати. Хлопця, що понад усе на світі боявся пірнати, раптом з головою накрило випробуваннями. Устим несподівано дізнався таке, про що ніколи й не задумувався, і завів знайомства там, де це взагалі неможливо», — йдеться в анотації.
Пізнавальна книжка року:
- «Історія України для наймолодших» Мирослава Кошика (видавництво «Маґура»)
«Історія будь-якої країни нагадує життя людини. Вона народжується, має дитинство, юність і дорослішання. Не є винятком й історія нашої України. Її життя сповнене успіхів і невдач, друзів і ворогів, та неодмінно розвитку. Ми поглянемо на історію України як на цілісну картину, де кожна деталь має значення. Дізнаємось, які відважні люди її писали та який вплив Україна мала серед інших держав. Розкладемо, як детективи, одна по одній усі важливі події в українській історії, щоб зрозуміти нашу державу ще більше. І неодмінно ще більше її полюбити», — йдеться в анотації.
- «Політика для дітей» Євгенії Завалій (видавництво «Богдан»)
«Дуже часто люди не розуміють, що таке політика. Від твоїх батьків, чи й їхніх батьків, людей, здавалося б, старших і досвідченіших, часто можна почути фрази: «я поза політикою», «політика мене не стосується», «політики нічого не вирішують», «байдуже, яка політика». То що ж таке ця політика? Де вона живе? Чому всі від неї так сахаються?» — анотація до книжки.
- «Твоя книга про кіно» Ольги Бірзул (Видавництво Старого Лева)
«Як з’явилося і еволюціонувало кіно? Як воно відзеркалює наші страхи і мрії, а також впливає на масову свідомість? Як працює сучасна кіноіндустрія? І які професії необхідні у кіновиробництві? Про усе це та багато іншого розповість «Твоя книга про кіно» від Ольги Бірзул, кураторки кінопрограм і культурної менеджерки. Та ще й порекомендує цікаві фільми до перегляду й розкаже, як створити власні колекції улюблених стрічок. Ця книжка точно прокачає ваші глядацькі навички та емоційний інтелект, надихне довідатися про кіномистецтво більше!» — йдеться в анотації.
Родинне читання:
- «Моя мама — гора» Христі Венгринюк (видавництво «Віват»)
«Дорослі не завжди бувають непохитними, наче гори. Іноді вони теж бояться, а буває й так, що страх оповиває все туманом. Так сталося з мамою одного хлопчика. І ця історія розповідає про те, як вони разом віднаходять місце сили, про те, як вони досліджують почуття й емоції — і стають одне для одного саме тими непохитними й прекрасними горами, оповитими сонцем любові», — з анотації до книжки.
- «Сміховисько» Світлани Ройз (Видавництво Старого Лева)
«Раніше батьки називали Дару Сміховиськом, але згодом усе змінилося. Через вимушений переїзд в інше місто, втрату дому і звичного життя Сміховисько стало байдужим, немов всі емоції в ньому замерзли. Але зустріч із сусідкою з фіолетовим волоссям, яка носить незвичайне намисто, допомагає дівчинці знайти свою суперсилу і знову відчути кольори та радість життя», — анотація до книжки.
Підліткова книжка року:
- «Повний нуль» Ольги Савицької (видавництво «Теза»)
«Усі колись потрапляють до школи вперше, багато хто змінює школу потім. Хоч це й хвилююче, але, погодьтесь, ми зазвичай знаємо, як діяти в новій школі. А от як поводитися, якщо потрапиш не лише в новий клас, але й у новий всесвіт? Чи зустрінеш там своїх? Чи знайдеш дорогу назад? З усього розмаїття, які три найважливіші спогади забереш з собою?», — йдеться в анотації.
Фентезі року:
- «Діти вогненного часу» Катерини Пекур та Мія Марченко (видавництво Readberry)
«Перші дні повномасштабної. Залізничний вокзал. Підлітка Катя потрапляє на виворіт Києва, у Завокзалля. Катя швидко розуміє, що опинилась у світі, населеному міськими духами, невпокоєними привидами, дрібними богами й особливими людьми, а її невідомий викрадач намагається зруйнувати не тільки Завокзалля, а й реальний, людський Вокзал!» — з анотації до книжки.
Дебют року:
- «Дивокровці» Катерини Корнієнко (Видавництво Старого Лева)
«Київська восьмикласниця Коханнячко Латник розслідує таємниче зникнення Інни, дівчини свого батька. Натомість вона знаходить чарівну громаду, яка вже сотні років живе у Києві. Раніше Коханнячко завжди почувалася самотньою. Дорослішання, перше кохання та спроби порозумітися з батьком-ветераном не робили життя простішим», — з анотації до книжки.
Вибір читачів:
- «Я іду до психолога» Катерини Гольцберг (видавництво «Віват»)
«Непросто жити, коли світ летить шкереберть. Батьки не розуміють, з учителями складно, друзі поводяться дивно і немає сил пояснювати їм, що не так. Тривога, апатія, відсутність відчуття щастя… Непокоїть питання: “Чи зі мною все гаразд? Чи я ок?”», — йдеться в анотації.
«Діти не замислюються над тим, що читають між рядків, і мене це розуміння наздогнало лише коли я вдруге стала мамою, коли випустила першу дитячу книжку й коли написала заяву на зміну теми дисертації з аналізу дорослої прози на дитячу. Так стався переворот у моєму житті. Ідея Простору української дитячої книги (неперекладної!) покликала мене так гучно, що простір дав ресурси й людей на реалізацію. Безмежно дякую Дмитру Стусу, Олегу Дегтяренку, Оксену Лісовому, які подали руку нам з Барабукою. А ще — прекрасним жінкам барабукам!», — зазначила у своїй промові засновниця і дитяча письменниця Тетяна Стус.
«BaraBooka. Простір української дитячої книги» — проєкт із підтримки дитячого читання, перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та підлітків.
Читайте, які книжки стали найкращими за версією «Барабуки» у 2023 році.
Оригінал статті на Suspilne: «БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.